Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ271U
ERJ-1TYJ271U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ271U
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ271U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ271U
QUANTITY
ERJ-1TYJ271U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ271U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ271U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ271U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ271U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ271U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ271U
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 16QSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 129TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
CONN SSL RECEPTACLE 1POS SOLDER datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 25 SILVER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf