Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ2R2U
ERJ-1TYJ2R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ2R2U
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ2R2U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ2R2U
QUANTITY
ERJ-1TYJ2R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ2R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ2R2U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ2R2U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ2R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ2R2U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ2R2U
RES SMD 2.74KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184PS PCI64 .05 5V datasheet.pdf
IC LI-ION/POL CHARGE MGMT 20-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 240 OHM 14DIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
4P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT datasheet.pdf
AB 8C 8#12 SKT PLUG datasheet.pdf
1.24V Cost effective shunt regulator IC datasheet.pdf