Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ333U
ERJ-1TYJ333U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ333U
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ333U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ333U
QUANTITY
ERJ-1TYJ333U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ333U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ333U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ333U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ333U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ333U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ333U
BACKSHELL DB9 STR PLASTIC BLACK datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20DIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf