Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ364U
ERJ-1TYJ364U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ364U
Brief Description
RES SMD 360K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ364U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ364U
QUANTITY
ERJ-1TYJ364U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ364U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ364U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ364U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ364U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ364U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ364U
CONN HEADER 15POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON I, III, K2 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C048FP-3,7C1-1 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BEVEL 0.7MM datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/B WF datasheet.pdf
CAP FILM 0.00062 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf