Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ472U
ERJ-1TYJ472U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ472U
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ472U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ472U
QUANTITY
ERJ-1TYJ472U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ472U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ472U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ472U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ472U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ472U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ472U
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS BROWN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
SLOTTED WALL WIRING DUCT 37M datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
75UF 6V 8X17.5 105C AXI datasheet.pdf