Vishay/Dale CMF5515K200CER6
CMF5515K200CER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K200CER6
Brief Description
RES 15.2K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K200CER6.pdf
Availability of CMF5515K200CER6
QUANTITY
CMF5515K200CER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K200CER6
Internal Part NumberEIS-CMF5515K200CER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K200CER6
Related LinksCMF5515, CMF5515K200CER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K200CER6 Details Description
Related parts for CMF5515K200CER6
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
PC BOARD FR4 3.94X6.3" FOR D-SUB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
FUSE FST/A TELE-GARD 300A 170VDC datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf