Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ623U
ERJ-1TYJ623U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ623U
Brief Description
RES SMD 62K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ623U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ623U
QUANTITY
ERJ-1TYJ623U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ623U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ623U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ623U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ623U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ623U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ623U
IC SW REG CNTRLR SYNC 2.8V 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf