Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ752U
ERJ-1TYJ752U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ752U
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ752U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ752U
QUANTITY
ERJ-1TYJ752U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ752U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ752U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ752U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ752U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ752U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ752U
SWITCH LEVER CW SPDT 6A QC TERM datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
REAR COVER W/TERMINAL COMPART datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CORD 4POS FMALE/MALE 20M 18AWG datasheet.pdf
19+19 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 18A I2PAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
24CKT PICOFLEX SMT HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf