Panasonic Electronic Components ERJ-1WYJ624U
ERJ-1WYJ624U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1WYJ624U
Brief Description
RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1WYJ624U.pdf
Availability of ERJ-1WYJ624U
QUANTITY
ERJ-1WYJ624U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1WYJ624U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1WYJ624U
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1WYJ624U
Related LinksERJ-1W, ERJ-1WYJ624U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1WYJ624U Details Description
Related parts for ERJ-1WYJ624U
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 220V 150A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
DIE SET 12 DBL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO201AD datasheet.pdf