Panasonic Electronic Components ERJ-1WYJ684U
ERJ-1WYJ684U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1WYJ684U
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1WYJ684U.pdf
Availability of ERJ-1WYJ684U
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-1WYJ684U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1WYJ684U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1WYJ684U
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1WYJ684U
Related LinksERJ-1W, ERJ-1WYJ684U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1WYJ684U Details Description
Related parts for ERJ-1WYJ684U
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
ICL 10 OHM 20% 5A 16MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CABLE CONNECTING PRO27 4M datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S891 / 20 K/H8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 25POS STR SLD CUP datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
10V + 5V References IC datasheet.pdf