Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ181X
ERJ-2GEJ181X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ181X
Brief Description
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ181X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ181X
QUANTITY
ERJ-2GEJ181X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ181X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ181X
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ181X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ181X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ181X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ181X
FUSE BOARD MOUNT 80MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON ST1S03 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1A 12W datasheet.pdf