Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ335X
ERJ-2GEJ335X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ335X
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ335X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ335X
QUANTITY
ERJ-2GEJ335X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ335X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ335X
Standard Package10,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ335X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ335X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ335X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ335X
RECT BRIDGE 1PH 1600V V1A-PAK datasheet.pdf
FUSE 3000A 690V 4GKN/65 AR datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 230-240V datasheet.pdf
IC FPGA 692 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1.2W 2512 datasheet.pdf
OSC VCXO 2.5V ACT HI/HI Z SMD datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf