Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ395X
ERJ-2GEJ395X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ395X
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ395X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ395X
QUANTITY
ERJ-2GEJ395X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ395X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ395X
Standard Package10,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)