Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ3R3X
ERJ-2GEJ3R3X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ3R3X
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ3R3X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ3R3X
QUANTITY
ERJ-2GEJ3R3X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ3R3X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ3R3X
Standard Package10,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ3R3X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ3R3X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ3R3X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ3R3X
TERM RING NYL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC CLEAR 6.3"L X 3.15"W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOT23 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 25A 125V datasheet.pdf
PLIERS ADJUSTABLE 10.24" datasheet.pdf