Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ622X
ERJ-2GEJ622X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ622X
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ622X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ622X
QUANTITY
ERJ-2GEJ622X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ622X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ622X
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ622X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ622X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ622X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ622X
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-TSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2INPUT 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
FERRITE CHIP 90 OHM 1.2A 0402 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 2W datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC R-6 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf