Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1333X
ERJ-2RKF1333X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1333X
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1333X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1333X
QUANTITY
ERJ-2RKF1333X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1333X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1333X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1333X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1333X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1333X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1333X
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 3MM SQ datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf