Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF14R3X
ERJ-2RKF14R3X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF14R3X
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF14R3X.pdf
Availability of ERJ-2RKF14R3X
QUANTITY
ERJ-2RKF14R3X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF14R3X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF14R3X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF14R3X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF14R3X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF14R3X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF14R3X
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 90POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC LINE TX DS3/STS-1 E3 28SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM TH datasheet.pdf
300 DPI THERMAL TRANSFER PRINTER datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf