Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF17R8X
ERJ-2RKF17R8X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF17R8X
Brief Description
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF17R8X.pdf
Availability of ERJ-2RKF17R8X
QUANTITY
ERJ-2RKF17R8X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF17R8X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF17R8X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF17R8X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF17R8X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF17R8X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF17R8X
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2.8MSPS DIFF 10MSOP datasheet.pdf
BOOT FULL PB 15/32-32 RED datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 6V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AB datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 23POS datasheet.pdf
RES SMD 67.3K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS SOCKET datasheet.pdf