Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2321X
ERJ-2RKF2321X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF2321X
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF2321X.pdf
Availability of ERJ-2RKF2321X
QUANTITY
ERJ-2RKF2321X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF2321X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF2321X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF2321X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF2321X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF2321X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF2321X
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 31A T-MAX datasheet.pdf
IC 4-TO-16 DECODER/DEMUX 24SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X9 20NS 32-PLCC datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 8CH HD 5V 48-QFP datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 18.67MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO204AL datasheet.pdf