Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3243X
ERJ-2RKF3243X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3243X
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3243X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3243X
QUANTITY
ERJ-2RKF3243X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3243X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3243X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3243X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3243X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3243X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3243X
CAP ALUM 2900UF 250V SCREW datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL R datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6.5A 12.5 MOHM datasheet.pdf