Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF4752X
ERJ-2RKF4752X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF4752X
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF4752X.pdf
Availability of ERJ-2RKF4752X
QUANTITY
ERJ-2RKF4752X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF4752X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF4752X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF4752X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF4752X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF4752X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF4752X
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 32PS GOLD SMD datasheet.pdf
IC FPGA 364 I/O 780FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD323 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.8A 115 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CABLE TO GE FANUC 90 SERIES datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 250' datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf