Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF4753X
ERJ-2RKF4753X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF4753X
Brief Description
RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF4753X.pdf
Availability of ERJ-2RKF4753X
QUANTITY
ERJ-2RKF4753X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF4753X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF4753X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF4753X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF4753X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF4753X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF4753X
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD-PORT EQUIP MGR 36SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC REG LDO -5V/ADJ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8.7A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 950V 2A TO220 datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 18GHZ datasheet.pdf