Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF54R9X
ERJ-2RKF54R9X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF54R9X
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF54R9X.pdf
Availability of ERJ-2RKF54R9X
QUANTITY
ERJ-2RKF54R9X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF54R9X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF54R9X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF54R9X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF54R9X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF54R9X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF54R9X
JUMPER-H9991TR/A3047N/H9991TR 8" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.945" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 1K OHM RADIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 16PORT 324BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 240MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf