Panasonic Electronic Components ERJ-3BQJ3R9V
ERJ-3BQJ3R9V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3BQJ3R9V
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-3BQJ3R9V.pdf
Availability of ERJ-3BQJ3R9V
QUANTITY
ERJ-3BQJ3R9V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3BQJ3R9V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3BQJ3R9V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3BQJ3R9V
Related LinksERJ-3B, ERJ-3BQJ3R9V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3BQJ3R9V Details Description
Related parts for ERJ-3BQJ3R9V
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 20E 15.5KV datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 12A TO220 datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE HV 10-LLP datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
MICRO 25C P 20" RBW JACKP NI datasheet.pdf
DSUB R/A STB 15 SOCKET datasheet.pdf
2W DC/DC CONV SIP7 1KV datasheet.pdf