Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF1472V
ERJ-3EKF1472V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF1472V
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF1472V.pdf
Availability of ERJ-3EKF1472V
QUANTITY
ERJ-3EKF1472V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF1472V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF1472V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF1472V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF1472V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF1472V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF1472V
IC TXRX RS-232 5V ESD 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.146K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
MICRO 100C S 8" WHT JACKS NI datasheet.pdf