Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF1473V
ERJ-3EKF1473V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF1473V
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF1473V.pdf
Availability of ERJ-3EKF1473V
QUANTITY
ERJ-3EKF1473V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF1473V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF1473V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)