Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF1823V
ERJ-3EKF1823V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF1823V
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF1823V.pdf
Availability of ERJ-3EKF1823V
QUANTITY
ERJ-3EKF1823V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF1823V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF1823V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF1823V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF1823V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF1823V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF1823V
MOSFET P-CH 200V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH MINI 16A SPST PLNGR.187QC datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CERAMIC 100 OHM 5W 10% WW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO204AC datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf