Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3242V
ERJ-3EKF3242V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3242V
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3242V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3242V
QUANTITY
ERJ-3EKF3242V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3242V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3242V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3242V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3242V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3242V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3242V
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 70A 900V TO-83 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75NS 56TSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V CH 0402 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf