Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3321V
ERJ-3EKF3321V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3321V
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3321V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3321V
QUANTITY
ERJ-3EKF3321V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3321V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3321V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3321V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3321V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3321V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3321V
IC REG LDO 10V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIGITAL OUTPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TDFN datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 24MM CHASSIS datasheet.pdf