Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF33R0V
ERJ-3EKF33R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF33R0V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF33R0V.pdf
Availability of ERJ-3EKF33R0V
QUANTITY
ERJ-3EKF33R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF33R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF33R0V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF33R0V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF33R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF33R0V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF33R0V
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 10A SCREW datasheet.pdf
INSERTION MODULE 80CKT SHROUDED datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 2W DO204AL datasheet.pdf