Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3923V
ERJ-3EKF3923V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3923V
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3923V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3923V
QUANTITY
ERJ-3EKF3923V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3923V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3923V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3923V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3923V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3923V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3923V
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CARRIER CUT-OFF BLADE datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 110MA 4.6 OHM SMD datasheet.pdf
100UF 25V 10X20 105C RAD datasheet.pdf