Vishay/Dale CMF701K3000FKEK
CMF701K3000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF701K3000FKEK
Brief Description
RES 1.3K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF701K3000FKEK.pdf
Availability of CMF701K3000FKEK
QUANTITY
CMF701K3000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF701K3000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF701K3000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF701K3000FKEK
Related LinksCMF701K, CMF701K3000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF701K3000FKEK Details Description
Related parts for CMF701K3000FKEK
CARRIER TAG T6/1 FOR GSE 100/PK datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 76.34VC SMT datasheet.pdf
CONN SEATING BAR 50POS .050 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML HIGH 20PPM datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CBL HDMI A-C M-M CON 2M 30AWG datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MICRO 25C P 36" WHT datasheet.pdf