Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF4220V
ERJ-3EKF4220V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF4220V
Brief Description
RES SMD 422 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF4220V.pdf
Availability of ERJ-3EKF4220V
QUANTITY
ERJ-3EKF4220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF4220V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF4220V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF4220V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF4220V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF4220V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF4220V
IC CODEC AUDIO R-DVD 3.3V 64LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 441MA 830 MOHM datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 2.4"L X 3.75"W datasheet.pdf
TRIMMER 330 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS RK1 450A 250V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADM1275 datasheet.pdf
CONN FANNING STRIP 6POS datasheet.pdf