Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF43R0V
ERJ-3EKF43R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF43R0V
Brief Description
RES SMD 43 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF43R0V.pdf
Availability of ERJ-3EKF43R0V
QUANTITY
ERJ-3EKF43R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF43R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF43R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF43R0V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF43R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF43R0V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF43R0V
RES ARRAY 9 RES 5.6K OHM 10SIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 19V 65W datasheet.pdf
CONV AC/DC 1W 15V OUT SINGLE T/H datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 150K OHM 0.4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf