Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF7150V
ERJ-3EKF7150V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF7150V
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF7150V.pdf
Availability of ERJ-3EKF7150V
QUANTITY
ERJ-3EKF7150V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF7150V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF7150V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF7150V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF7150V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF7150V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF7150V
Connector Receptacle 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
UMY10-4272 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
EJECTOR HANDLE E7 GRAY datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING .455" 4:1 BLK datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf