Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ152V
ERJ-3GEYJ152V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ152V
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ152V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ152V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ152V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ152V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ152V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ152V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ152V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ152V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ152V
CONN HEADER .100 DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN DSUB 15PIN FMAL-FMAL BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 3M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf