Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ275V
ERJ-3GEYJ275V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ275V
Brief Description
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ275V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ275V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ275V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ275V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ275V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ275V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ275V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ275V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ275V
RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS OTP UVLO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf