Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ300V
ERJ-3GEYJ300V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ300V
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ300V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ300V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ300V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ300V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ300V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ300V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ300V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ300V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ300V
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 10A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
MTP 12.7/SMS TKA RED DOME datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
18P TIMER CONN HSG L/H NATL datasheet.pdf
RFLS,30,0,PSA,FR datasheet.pdf
HDR 40POS 2 9MM R/A NO LATCH datasheet.pdf