Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ330V
ERJ-3GEYJ330V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ330V
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ330V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ330V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ330V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ330V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ330V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ330V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ330V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ330V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ330V
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .125" datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8DFN datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/16-100' GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A TO263-3 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 1W DO216 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf