Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ750V
ERJ-3GEYJ750V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ750V
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ750V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ750V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ750V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ750V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ750V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ750V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ750V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ750V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ750V
SCR PHASE CONT 3600V 3850A R-PUK datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 220 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 208QFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf