Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ821V
ERJ-3GEYJ821V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ821V
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ821V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ821V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ821V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ821V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ821V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ821V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ821V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ821V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ821V
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 13.5A 8.7 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 430MA 270 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 140MA 2.4 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 NF 5% 1000VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf