Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYK226V
ERJ-3GEYK226V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYK226V
Brief Description
RES SMD 22M OHM 10% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYK226V.pdf
Availability of ERJ-3GEYK226V
QUANTITY
ERJ-3GEYK226V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYK226V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYK226V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±10%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYK226V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYK226V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYK226V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYK226V
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 80A TO-247 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 328.08' datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 1505 datasheet.pdf
STR PF HDR EE 5X6 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB PRO 64QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf