ON Semiconductor NB100EP223FAR2G
NB100EP223FAR2G picture photo
Mfg. Part Number
NB100EP223FAR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:22 500MHZ 64LQFP
Datasheet Download
NB100EP223FAR2G.pdf
Availability of NB100EP223FAR2G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NB100EP223FAR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB100EP223FAR2G
Internal Part NumberEIS-NB100EP223FAR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Jan/2015
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:22
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputHSTL, LVDS, LVPECL
OutputHSTL
Frequency - Max500MHz
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP Exposed Pad
Supplier Device Package64-LQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB100EP223FAR2G
Related LinksNB100EP, NB100EP223FAR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB100EP223FAR2G Details Description
Related parts for NB100EP223FAR2G
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf