Panasonic Electronic Components ERJ-3RQJR62V
ERJ-3RQJR62V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3RQJR62V
Brief Description
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3RQJR62V.pdf
Availability of ERJ-3RQJR62V
QUANTITY
ERJ-3RQJR62V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3RQJR62V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3RQJR62V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)0.62
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3RQJR62V
Related LinksERJ-3R, ERJ-3RQJR62V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3RQJR62V Details Description
Related parts for ERJ-3RQJR62V
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS R/A datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf