Panasonic Electronic Components ERJ-6BQJR82V
ERJ-6BQJR82V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BQJR82V
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BQJR82V.pdf
Availability of ERJ-6BQJR82V
QUANTITY
ERJ-6BQJR82V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BQJR82V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BQJR82V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BQJR82V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BQJR82V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BQJR82V Details Description
Related parts for ERJ-6BQJR82V
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 48CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS W/W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf