Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1100V
ERJ-6ENF1100V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1100V
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1100V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1100V
QUANTITY
ERJ-6ENF1100V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1100V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1100V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1100V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1100V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1100V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1100V
APPLICATOR METAL 1" WIDE MAX datasheet.pdf
EUROCARD TYPE B datasheet.pdf
IC LINEAR SENSOR ARRAY 512X1 datasheet.pdf
CH20M22 B BUS BK/OR datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 7.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf