Cree Inc. MLEAWT-A1-R250-0003F4
MLEAWT-A1-R250-0003F4 picture photo
Mfg. Part Number
MLEAWT-A1-R250-0003F4
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 4SMD
Datasheet Download
MLEAWT-A1-R250-0003F4.pdf
Availability of MLEAWT-A1-R250-0003F4
QUANTITY
MLEAWT-A1-R250-0003F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLEAWT-A1-R250-0003F4
Internal Part NumberEIS-MLEAWT-A1-R250-0003F4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Featured ProductXLamp® ML-E LEDs
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4750K (4500K ~ 5000K)
Flux @ 85°C, Current - Test44 lm
Flux @ 25°C, Current - Test49 lm (46 lm ~ 52 lm)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max500mA
Package / Case4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLEAWT-A1-R250-0003F4
Related LinksMLEAWT-A1-, MLEAWT-A1-R250-0003F4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MLEAWT-A1-R250-0003F4 Details Description
Related parts for MLEAWT-A1-R250-0003F4
IC OPAMP BUFFER 1.75GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC EMI FILTR/ESD PROT 16FLIPCHIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A TSM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT I2C 7.5SPS 10DFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 650MA 437 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf