Vishay/Beyschlag MMB02070C1309FB200
MMB02070C1309FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C1309FB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C1309FB200.pdf
Availability of MMB02070C1309FB200
QUANTITY
MMB02070C1309FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C1309FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C1309FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C1309FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C1309FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C1309FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C1309FB200
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A-B MALE BLACK 5M datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 60MA TO-252 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf