Stackpole Electronics Inc. RNMF14JTD2K20
RNMF14JTD2K20 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14JTD2K20
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14JTD2K20.pdf
Availability of RNMF14JTD2K20
QUANTITY
RNMF14JTD2K20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14JTD2K20
Internal Part NumberEIS-RNMF14JTD2K20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14JTD2K20
Related LinksRNMF14, RNMF14JTD2K20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14JTD2K20 Details Description
Related parts for RNMF14JTD2K20
TEST LEAD 18AWG 5000V WHITE 100' datasheet.pdf
IC OPAMP +3/5V R-TO-R 8-SOIC datasheet.pdf
IC AFE SMART CARD AUTO 28-TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN D-SUB PNL MNT HEADER 9 POS datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3602EUF datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf