Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1334V
ERJ-6ENF1334V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1334V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1334V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1334V
QUANTITY
ERJ-6ENF1334V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1334V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1334V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)